Dijital Ortodonti

Diş hekimliği, ortodonti alanında diğer bütün meslek dalları gibi gün geçtikçe daha çok dijitalleşmektedir. Böylece, hastalarımıza az seansta, daha hızlı ve konforlu tedavi olanakları sunularak klinik süreçler daha verimli hale getirilmektedir. 3D dijital renkli tarama, modelleme, kolay takip, paylaşım, analiz, ortodontik tedavilerin simulasyonunun; bahsettiğimiz bu dijital devrim ile tedavilerinize katkısı mümkün olmaktadır.

 

Ağız İçi 3D Tarama

Ağız içi tarama ile ağız ölçüsü ve modeller ortodontik tedavi öncesinde hem arşiv hem de tedavi planının oluşturulabilmesi için 3 boyutlu tarama ile sanal ortamda elde edilmektedir. Dijital olarak ölçü alınması, büyük ölçü kaşıklarının kullanılmasına ihtiyaç bırakmadığı için bulantı refleksi olan kişiler için büyük kolaylık ve avantaj sağlamaktadır.

Dijital Planlama ve Dijital Tedavi Simülasyonu

Ortodontik analiz ve tedavi planlaması yazılımı ile vaka analizi, ortodontik tedavilerin simüle edilmesi, diş çekimleri, ara yüz aşındırma ve diş hareketlerinin tüm ayrıntılarının incelenmesi mümkündür. Oklüzyonun yani kapanışın gerçek zamanlı olarak monitörize edilmesi, tedavi önerilerinin zaman kaybetmeden sanal olarak değerlendirilmesi, tedavinin özelleştirmesi, braketlerin yazılım kullanarak hatasız konumlandırılması, aparey üretimi, planlanan aşamalar ve tedavinin ön izlemesi dijital olarak yapılabilmektedir.

3D Printer

3 boyutlu renkli tarayıcı ile elde edilen ölçülerinizin 3 boyutlu yazıcı ile modellemesi yapılmaktadır.

Dijital Braket Dizilimi

Braketleriniz, yüksek hassasiyete sahip özel program aracılığı ile dişlerinizin üstüne dijital ortamda yerleştiriliyor.

Braketlerin Hastaya Transferi

Dijital ortodonti öncesinde 1-2 saat süren braketlerin yerleştirilmesi uygulaması transfer plakları sayesinde 6-8 dakika içerisinde dişlerinizde yerini alıyor. Bu sayede hasta koltuğunda ve klinikte geçirdiğiniz süre kısalırken tedavi konforunuz maksimum seviyeye taşınıyor.

Şeffaf Braket

Metal braket görüntüsü yerine estetik olarak daha çok tercih edilen şeffaf braketleri düşünebilirsiniz.

Şeffaf Plak

Şeffaf plak (Invisalign) gibi diş teli kullanılmadan yapılan ortodontik tedaviler, tamamıyla dijital diş hekimliğinin bir ürünüdür. Şeffaf plak tedavi planlaması tamamen dijital sistem üzerinden 3 boyutlu olarak yapılmakta, şeffaf plaklar ise 3 boyutlu yazıcılar ile oluşturulan modellerden elde edilmektedir.

Lingual Ortodonti

Dişlerin arka yüzeylerine yapıştırılan braketler ile dışarıdan fark edilmeden uygulanan ortodontik tedavidir. Hastanın 3 boyutlu tarama sistemleri ile elde edilen ağız içi ölçüsü (modelleri) yurt dışında bulunan laboratuvarlara dakikalar içerisinde ulaştırılmakta, modeller üzerinde yapılan ölçüm ve planlama sonrasında CAD/CAM sistemleri ile kişiye özel braketler üretilmektedir.

Dijital Ortognatik Cerrahi Planlaması

Ortognatik çene cerrahisinde kullanılan yazılımlar sayesinde alt ve üst çenelerin ameliyatı, sanal ortamda 3 boyutlu olarak yapılabilmektedir. Bu sayede çok daha hassas ölçümler ve tedavi planlamaları elde edilebildiğinden, hata payı minimumdur.

Dijital Panoromik

Dijital Panoramik-Sefalometrik Film Hastanın tüm dişlerini ve çevre kemik yapılarını görüntülemek amacıyla dijital panoramik röntgen çekilmektedir Çünkü ağız içinde göremediğimiz yapıların birçoğunu panoramik röntgen yardımıyla görüntüleyerek daha sağlıklı bir tedavi planı oluşturulmaktadır. Dijital panoramik röntgen çektiren hastalarımız filmlerini cd, usp ve mail olarak alabilmektedirler.


Bilecik Ortodonti
En kısa sürede dönüş sağlıyoruz

Sarıyer Ortodonti
Merhaba 👋

Sizi güzel gülüşünüze nasıl kavuşturabiliriz?
13:40
×
Whatsapp Destek Hattı